Preskočiť na hlavný obsah

O mne

                                                                                                                      Veronika Janikovičová                                 umelkyňa vlastného vedomia a uvedomenia                                      

 

            Obrazy som začala maľovať tento rok koncom leta niekedy začiatkom septembra moju prvu maľbu mám vo  forme olejo maľby na plátno pričom som nevedela čo s toho vznikne a mám na to krásnu spomienku. Mala som česť maľovať na steny no o druh umenia skor nešlo.  Vôbec som netušila, že z toho niečo vznikne až  som bola s toho prekvapená no dokonca sa páčil aj môjmu priatelovi. Na  druhý deň sme sa spolu na to pozreli a s úsmevom mi povedal,že sa mu to páči a či nechcem skúsiť ešte niečo namaľovať a či by ma to možno nebavilo. 

 

            ak som dostala    pár kusov plátien a akrylové farby. Reálne som skúšala môj prvý podarený kúsok zopakovať no nebudem klamať išla som z ničoho nič do niečoho úplne iného a to do akrylových farieb a konkrétnemu maľovanie s abstraktnými pozadiami a vlastnou  tematikou čo by som vlastne chcela vyjadriť. Veľmi sa mi to zapáčilo aj ked sa to zdalo na prvý pohľad veľmi ľahké opak bol pravdou.

 

       Dostala som veľkú motiváciu a silu z ktorej to všetko pramenilo áno bol to on muž môjho života -čedar- práve preto moje prvé diela boli inšpirované láskou,vierov  a nádejou. Všetky aj nevydarené či pre mňa nedostačujúce  sa mu páčili a áno nikdy o mne nezapochyboval a dodával mi vnutornu silu,až ma to pohltilo a zabudla som akosi ,že kto za tým stál a kto mi vnukol ten nápad s plnou podporou priam nadšením no ja som chcela nech nesklamem seba ale ani  jeho. 

 

             Bála som sa v tom neuspieť, čím sa mi viac nedarilo tým viac som s toho bola          smutná nechápala som prečo mi to zrazu nejde. Moje diela sú o širokej škále predstave o živo

 

                                                       

te,žitiu,lásky k blížnemu svojmu,ľudoch,rozprávkových bytostiach či krás sveta a pod.  Bolo to za krátky čas neuveriteľné konečne ma niečo začalo naplnať dúfam,že sa Vám moja tvorba bude páčiť dodá Vám pocit radosti,šťastia a lásky.

             abstraktnediela.sk –

X